„Váš život je výnimočný. Presne také by mali byť aj vaše fotky.“

Čo sa stane, keď sa ohliadnete späť a vybavíte si najkrajšie momenty svojho života? Ja som vždy videla množstvo detailov. A všetky tieto detaily si pripomínam vďaka svojim fotkám. Nebola to len svadba, bol to bozk v daždi, slzy dojatia v rodičovskej tvári, západ slnka, ktorý bol taký výnimočný a farebný ako žiadny iný. Nebolo to len sediace dieťa, bol to môj syn, ktorého ruka urputne zvierala hračku, lebo sa prvýkrát v živote posadil.

Tieto okamihy sú nesmierne vzácne a ja sa snažím zachytiť ich čo najlepšie. Dávam pozor, aby moja práca fotografa nikdy nenarúšala krehkosť vzťahov medzi vami, aby neničila prirodzené prostredie, v ktorom tieto momentky vznikajú. Svojich klientov netlačím do žiadnych póz, uprednostňujem prirodzené svetlo a nepodriaďujem sa tlaku času. Váš život sa jednoducho nezmestí do šablóny a ja sa ho snažím zachytiť taký, aký je – výnimočný.

Rada sa stanem kronikárom vášho života, či ide o svadbu, tehotenstvo, prvé okamihy vášho dieťatka, alebo rodinné foto. Máme tak šancu spolu vytvoriť jedinečnú knihu života, ktorá sa bude odovzdávať z generácie na generáciu.

S láskou

Zuzana Abrahámová